Marcin S.

Marcin S.

Akwarystyką pasjonuję się już od kilku lat. Nie ma nic bardziej nastrojowego, jak cichuteńko grająca muzyka i światło docierające z akwarium. Pielęgnacja zbiornika nie jest wcale taka uciążliwa, gdy poznasz odpowiednie metody i wejdzie Ci to w nawyk. Poradnik Akwarystyczny utworzyłem po to, by dzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi, którzy chcieliby założyć pierwsze akwarium, lecz nie wiedzą jak właściwie zabrać się za to

piątek, 12 czerwiec 2015 11:10

AKWARIUM TROPIKALNE

akwarium tropikalneAkwarium, to piękne hobby, a przede wszystkim robiące wrażenie na każdym, kto nas odwiedza. Bywają akwaria bardziej lub mniej ładne, lecz jedno jest pewne! Gdy zbiornik, który posiadamy, to będzie akwarium tropikalne, z pewnością nikt nie przejdzie obok niego obojętnie.

niedziela, 07 czerwiec 2015 12:42

RYBY ŁATWE W UTRZYMANIU

gupik pawie oczkoZakładając pierwsze akwarium niedoświadczeni akwaryści najczęściej popełniają błąd umieszczając w nieustabilizowanym zbiorniku ryby trudne w hodowli. Gdy woda nie jest jeszcze „dojrzała” rozwijają się w niej bakterie, które powodują, że niektóre gatunki ryb wymierają lub chorują. Jeżeli już koniecznie chcemy w nowo powstałym zbiorniku umieścić nowych mieszkańców powinny to być w głównej mierze tak zwane ryby łatwe w utrzymaniu

czwartek, 19 luty 2015 06:57

Jak zrobić akwarium samemu?

Budowa akwarium

Budowa akwarium nie jest trudną czynnością, lecz wymaga od nas całkiem sporo pracy. W większości przypadków nie chodzi o względy ekonomiczne, lecz raczej o chęć zrobienia zbiornika o wymiarach, które nam odpowiadają. Wprawdzie jest kilka firm, które robią akwaria pod zamówienie, ale czy zrobienie akwarium własnoręcznie nie da większej satysfakcji? Mimo wszystko nie polecamy robić akwarium większego niż 80 cm (najdłuższe ściany) zwłaszcza, gdy jest to nasze pierwsze akwarium. Powstaje więc pytanie: jak zrobić akwarium samemu?

piątek, 30 styczeń 2015 09:56

Wrocław Belio


 

Wrocław Belio

 

SKLEP INTERNETOWY / SKLEP STACJONARNY

DANE KONTAKTOWE:

Ul. Na Grobli 20-24

50-421 Wrocław

Telefon: 880 360 910

WWW: http://www-belio-pl

piątek, 30 styczeń 2015 09:53

Miękinia B & T


 

Miękinia B & T

 

SKLEP INTERNETOWY / HURTOWNIA

DANE KONTAKTOWE:

Ul. Produkcyjna 2

55-330 Miękinia

Telefon: (71) 351 00 43

WWW: http://www-bt-wroclaw-pl

sobota, 17 styczeń 2015 05:45

JAK KARMIĆ RYBY AKWARIOWE

Ile pokarmu podawać rybom?

pokarm dla rybWiększość początkujących akwarystów zadaje podstawowe pytanie: jak karmić ryby akwariowe? Najczęściej oczekują, że ktoś im podpowie ile dokładnie pokarmu sypać. Tymczasem nikt nie jest w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na tak postawione pytanie, bowiem to ile pokarmu podawać rybom zależy od wielu czynników. Jednak w tym artykule postaramy się nieco ułatwić to zadanie

piątek, 02 styczeń 2015 14:26

Gdzie postawić akwarium?

Położenie akwarium

akwarium w domuWiele osób kupuje akwarium traktując je jak zwykły mebel. Wydaje im się, że można je postawić tam, gdzie będzie ono świetnie komponować się z innymi meblami lub gdzie będzie dawało przyjemny nastrój. Gdy po kilku dniach pojawią się w nim glony i bakterie zastanawiają się z jakiego powodu tak się dzieje. Miejsce  na zbiornik nie może być przypadkowe, a z pewnością nie każdy pokój jest do tego odpowiedni. Powstaje więc pytanie: Gdzie postawić akwarium?

czwartek, 18 grudzień 2014 19:13

Filtry akwariowe

Napowietrzanie i filtracja

filtry do akwariumNiezależnie od tego, czy w naszym akwarium żyją rybki, czy tylko rośliny, każde z nich potrzebuje powietrza, by w pełni oddychać. Tlen jest przecież najważniejszy, dlatego dobry filtr akwariowy, to podstawa każdego zbiornika.

czwartek, 18 grudzień 2014 15:44

Karmienie ryb akwariowych

 Czym karmić rybki?

pokarm dla ryb akwariowychBy utrzymać ryby zdrowe i w dobrej kondycji, ich jadłospis powinien być na tyle urozmaicony, by nie brakowało im żadnych elementów. Odpowiednie karmienie ryb akwariowych jest niezbędne do tego, by z jednej strony utrzymać akwarium w czystości, a z drugiej, by naszym pupilom dobrze się żyło. Niezwykle istotne jest to, czym karmimy nasze rybki, ale również jak. Rybek bowiem nie wolno przekarmiać, ale również głodzić. Nauczenie się odpowiedniego dozowania jedzenia jest trudne, ale nie niemożliwe.

Strona 1 z 2
Joomla templates by a4joomla