Napisał 
Oceń ten artykuł
(22 głosów)

gupik pawie oczkoZakładając pierwsze akwarium niedoświadczeni akwaryści najczęściej popełniają błąd umieszczając w nieustabilizowanym zbiorniku ryby trudne w hodowli. Gdy woda nie jest jeszcze „dojrzała” rozwijają się w niej bakterie, które powodują, że niektóre gatunki ryb wymierają lub chorują. Jeżeli już koniecznie chcemy w nowo powstałym zbiorniku umieścić nowych mieszkańców powinny to być w głównej mierze tak zwane ryby łatwe w utrzymaniu

Okres stabilizacji akwarium trwa około dwóch tygodni zanim w filtrze zaczną powstawać bakterie nitryfikacyjne odpowiedzialne za wyniszczanie szkodliwych dla rybek akwariowych bakterii. Twarda woda o nieodpowiednim PH powoduje, że rybki częściej chorują, a wręcz mogą nie przetrzymać takich warunków. Są oczywiście ryby mniej odporne, ale są również bardzo wytrzymałe. Jeżeli jesteśmy niecierpliwi i koniecznie chcemy wraz z nowym akwarium wprowadzić nowych domowników postarajmy się przynajmniej, by były to tak zwane ryby łatwe w hodowli

 

Drugim kardynalnym błędem popełnianym przez początkujących akwarystów jest zakup ryb niezgodnie z trybem życia, który lubią prowadzić. Są gatunki stadne żyjące w grupach, ale są również gatunki, które mogą żyć tylko w pojedynkę, bez drugiego osobnika. Dobrze byłoby dowiedzieć się co nieco o danym rodzaju, by rybki czuły się u nas szczęśliwe. Gdy nasi pupile będą czuć się mało komfortowo w naszym akwarium, możemy być niemal pewni, że wkrótce na coś zachorują.

 

Ryby łatwe w utrzymaniu dla początkujących akwarystów

 • Gupik pawie oczko (łac. Poecilia reticulata)
 • Danio
 • Kirysek metaliczny (Corydoras aeneus)
 • Razbora klinowa (Trigonostigma heteromorpha)
 • Neon Innesa (Paracheirodon inne si)
 • Żałobniczka zwyczajna (Gymnocorymbus ternetzi)

 

UWAŻACIE ARTYKUŁ ZA CIEKAWY? UDAŁO SIĘ ZNALEŹĆ PRZYDATNE INFORMACJE? KLIKNIJ W JEDNĄ Z REKLAM, PONIEWAŻ DZIĘKI TEMU SERWIS MOŻE BYĆ DARMOWY!!!

Czytany 51619 razy
Więcej w tej kategorii: « JAK KARMIĆ RYBY AKWARIOWE

3 komentarzy

 • Link do komentarza hubert niedziela, 30 kwiecień 2017 15:06 napisane przez hubert

  Czy można połączyć gupika z krewetką?

 • Link do komentarza Ania czwartek, 28 kwiecień 2016 19:01 napisane przez Ania

  Czy rybki wyżej wymienione z różnych gatunków mogą żyć razem w jednym akwarium?
  Jakie znaczenie ma płeć rybek?

 • Link do komentarza Krystyna Wojno środa, 24 luty 2016 10:39 napisane przez Krystyna Wojno

  Jestem początkująca nie wiele znam sie na hodowli rybek ,staram się dbać o zdrowie moich rybek mam nie wiele,jak narazie idzie mi nie źle czytam wasze porady jak utrzymać żeby były i żyły jak najdłużej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Joomla templates by a4joomla